Mözsi Bartók Béla Női Kar

A kórus 1972-ben alakult Mözsön, 1996 óta egyesületi formában működik.
Tagjai az élet különböző területén dolgozó hölgyek, jelenleg már túlnyomó többségük sajnos nyugdíjas.
A kórus létszáma változó, inkább csökkenő. Az évek során szinte teljesen kicserélődött, az alapító tagok közül már csak egy fő aktív dalos van a kórusban. Jelenlegi létszám 30 fő.
A fiatalítás-, mint minden más civil szervezetnél - nehéz, ill. szinte lehetetlen, a kórus átlagéletkora 59,6 év. Nem vonzó a kórusmuzsika a fiatalok részére.
A kórus közel 47 éves fennállása alatt Európa 11 országában járt, hangversenyzett, öregbítette a magyar kóruskultúra és természetesen Tolna hírnevét.
Széles körű baráti kapcsolatokat ápol hazai és külföldi kórusokkal.
Óriási repertoárral rendelkezik, amely felöleli a magyar és egyetemes kórusmuzsika minden korszakát a reneszánsztól napjainkig.
A kórus fennállása alatt számtalan kitüntetést, díjat elismerést kapott. Büszke tulajdonosai a Tolna Városért Pro Urbe díjnak, a Tolna megyei Művészetért díjnak. Nemzetközi szereplésük
során a Prága Cantáton bronzminősítést értek el. Jelenlegi hazai minősítésük arany.
Rendszeres résztvevői a megyei kórusfesztiváloknak.
Tolna városban évente átlagosan 3-4 hangversenyt tartanak, melyeknek helyszíne a katolikus templom. Kiváló kapcsolatot ápolnak az egyházzal. Az utóbbi években repertoárjuk több
egyházzenei kórusművel gazdagodott.
A kórust Schmidt Józsefné alapította, majd 35 évig karnagya volt.
Jelenlegi karnagy Schmidt Zoltánné a Fusz János Zeneiskola tanára, aki 2007 óta látja el a karnagyi feladatokat minden ellenszolgáltatás nélkül.

A kórus fellépéseinek zongorakísérője Bérces Emese.
A kóruspróbákat a Fusz János Zeneiskolában tartják, heti egy alkalommal.
A kórus rendelkezik honlappal (www.bartokbelanoikar.hu.). Az érdeklődők innen tájékozódhatnak a kórus életéről, szerepléseiről, eredményeiről. A honlapon archív és újabb
kori fotók nagy számban fellelhetők. Ugyancsak itt láthatók az évek során elnyert díjak, ajándékok fotói.
A kórusnak nincs saját helyisége, értékeinek, iratanyagainak, a ruházat elhelyezésére a Mözsi Mg. Kft. biztosított egy 4 x 4-es irodahelyiséget, a Mözs, Szent I. u. 135. alatti irodaházban.
A kórus bejelentett székhelye a Mözsi Művelődési Ház.

A Mözsi Bartók Béla Női Kar fennállása óta
töretlen lelkesedéssel örvendezteti meg közönségét a kórusmuzsika szépségeivel. Ezzelszínesítve a város kulturális életét. Repertoárjában Kodály, Bartók, Bárdos és más hazai szerzők mellett nemzetközi szerzők művei is szerepelnek. Belföldön és határokon túl fellépésükkel öregbítik Tolna város jó hírnevét. Rendszeresen fellépnek városi rendezvényeken. A kórus közel 50 éves működése a nnak bizonyítéka, hogy a város kulturális életében helye van a színvonalas kórusmuzsikának. Ennek a jelentős múltú szervezetnek helye van a tolnai értéktárban.