Dr. Füri József szőlő nemesítő munkásságát bemutató kiállítás
Dr. Füri József szőlőnemesítő szellemi és tárgyi hagyatéka először 2006-ban, az Elszármazottak Napjától kezdve volt Iátható Tolnán, a Várostörténeti Múzeumban, időszakos kiállítás formájában, 2009-ben pedig a felújított múzeum állandó kiallitási részévé vált. Az utóbbi kiallítás a Wosinszky Mór Megyei Múzeum muzeológusa, Kovács Sándor szakmai iranyitásával készült.
A szőlész szakma nemzetközileg is nagyon ismert kutatója, -Dr. Hajdú Edit kandidátus -aki tovább folytatta Dr. Füri József munkáját- végezte munkatársaival a kiállítási anyag összeállítását. A tablókon a kutatás négy szakterülete, úgymint nemesítési, klónozási, szaporitóanyag-termesztési és vizháztartási kisérletei láthatók. A tárlókban munkaeszközei, publikációi, szakmai és személyes levelei, fényképei, kitüntetései valamint az államilag elismert szőlőfajtáiból készült borok, a szőlőfajtáját bemutató bélyegek kaptak helyet. A falon pedig elhelyezést nyert, többek között a Kecskeméten,a kutatóintézetben felállított mellszobrának fotója is.
A visszajelzések, pl. a vendégkönyv tanúsága szerint is nemcsak a szakmai, hanem a nagyközönség is értékesnek tartotta a kiállítást. Időközben az épületet óvoda céljára alakitottak át. lgy került az egész anyag a Szabadidőközpont raktárába, ahol várja, hogy ismét szolgálhassa Tolna városát, hagyományainak, értékeinek bemutatásával.
Dr. Fiüri József -a város szülötte és ahhoz mélyen kötődő kutatómérnök -, gazdag, nemzetközileg is elismert tudományos munkásságot fejtett ki a magyar szőlőnemesítés,-szaporitás,-vizháztartás területén. E nagy értékű tevékenysége tolnai gyökerekből ered. A szőlész-borász szakma, a helyi borászat, a Tolnai Borút is profltálhat kutatói eredményeiből, de az idegenforgalomnak is érdeklődésére szolgálhat.